Річний звіт про діяльність закладу у 2019-2020 н.р.
Освіта - основа духовного , соціального, економічного, культурного розвитку суспільства і держави.
Завдання і проблеми, що стоять нині перед школою добре зрозумілі для педагогічного колективу нашої школи. Постійне вдосконалення педагогічної майстерності, створення всіх можливих сприятливих умов для самовираження дитини в різних видах діяльності морально-естетичного і етичного розвитку, оволодіння учнями основ гігієни та навчання здоровому способу життя, культури мови та поведінки,формування нагальнонавчальних і загальнотрудових навичок є основним у роботі кожного педагога.
Педагогічний колектив Кулішівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів в 2019-2020 н.р. працював над розв’язанням таких ключових проблем:
-підвищення якості навчально-виховного процесу;
-розвиток індивідуальних здібностей і талантів учнів;
-формування високої патріотичної свідомості, поваги до державних
символів України;
-збереження і зміцнення, утвердження здорового способу життя;
-зміцнення матеріально-технічної та науково- методичної бази
школи.
Вся робота педагогічного колективу підпорядковувалася чітко визначеним завданням, а саме:
проведено 8 засідань педагогічних рад, на яких розглядалися питання: Аналіз навчально-виховної роботи за 2019-2020 н.р. та окреслення стратегічних та поточних проблем діяльності
Інноваційні моделі на уроках географії, робота школи з попередження жорстокого поводження з дітьми, причини виникнення та шляхи подолання конфліктів у підлітковому віці, стан охорони праці у школі, інтерактивні методи як засіб організації навчальної діяльності молодших школярів, здоров технології навчання у початкових класах, фомування маткмитичної компетентності, про атестацію педагогічних працівників, про роботу колективу школи по завершенню навчального року та ряд інших питань пов’язаних з роботою школи..
На протязі 2019-2020 навчального року педагогічний та учнівський колектив основну увагу спрямовували на роботу над проблемою «Формування всебічно розвиненої , гармонійної, конкурентоспроможної особистості школяра, здатної реалізувати себе в сучасних умовах»
Ефективність роботи педагогічного колективу в значній мірі залежить від методичного забезпечення навчально-виховного процесу, від кадрів, від їхньої професійної майстерності, ставлення до виконання посадових обов’язків.
Педагогічний колектив школи налічував 28 вчителів з них : 27 з вищою освітою, 1 вчитель із середньою спеціальною педагогічною освітою ,5 вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію, 21 вчитель- І кваліфікаційну категорію, 2 вчителі - ІІ кваліфікаційну категорію.
Всі вчителі школи вчасно проходять курси післядипломної освіти і чергові атестації, що дає можливість росту педагогічної майстерності та підвищенню ефективності навчально-виховного процесу. Робота атестаційної комісії чітко планується, носить відкритий характер, вчителі вчасно попереджуються про проходження атестації та про форми вивчення , узагальнення їх роботи.
В школі створені умови для оптимальної організації навчально-виховного процесу – чітко визначена структура навчального року, режим роботи школи,розклад складається з урахуванням методичних рекомендацій, фізичних, психологічних особливостей школярів.
Одним з напрямків розв’язання освітніх завдань є формування особистості дитини, розвиток її талантів, що означає створення сприятливих умов для індивідуального фізичного і духовного розвитку. З цією метою у школі організовано курси за вибором. Проводяться виставки, вікторини, конкурси малюнків, диспути, круглі столи, предметні тижні. Школа намагається зацікавити учнів, навчити спілкуватися , розкрити себе. Учні шанобливо ставляться до дорослих і вчителів, звичні до праці, відповідальності та самостійності.
Дирекція закладу продовжує налагоджувати ретельний контроль за додерженням державних стандартів навчання та виховання, формування системи й обсягу знань, умінь і навичок учнів. Проведено класно-узагальнюючий контроль в 5,10 класах, підсумкові контрольні роботи,підготовлено і видано відповідні накази.
Рівень знань, умінь і навичок учнів в основному відповідають вимогам навчальних програм. Навчалося у минулому навчальному році 137 учнів. З них 4 учні мають високий рівень знань і нагороджені Похвальними листами. Для однієї дитини було організовано інклюзивну форму навчання. Учителі більше уваги стали надавати вивченню індивідуальних особливостей учнів, здійсненню диференціації, впроваджують інтерактивні технології навчання. Навчальний процес має тенденцію до посилення форм і методів самостійної роботи учнів. Можна з впевненістю сказати, що всі вчителі школи працюють наполегливо над підвищенням рівня навчально-виховного процесу. Старанно працюють вчителі початкових класів, їх уроки носять пошуковий характер. Творчо працюють і вчителі-предметники: Любич О.С. (українська мова і література), Князєв В.О.(англійська мова), Омельченко Г.М.(математика) Омельченко Н.М. ( історія), Савчук С.А.( фізична культура), Радченко В.Ю.(біологія), Овсійчук Г.П. (математика)
Учні школи протягом року брали активну участь у предметних олімпіадах, Спартакіаді школярів, міжнародних конкурсах тощо.
Все ж у навчальній роботі залишається цілий ряд проблем:
-недостатньо уваги приділяють вчителі інноваційним технологіям, а саме таким, які забезпечують особистісно зорієнтований підхід до вивчення навчальних предметів;
-орфографічна і пунктуаційна грамотність учнів;
-охайне ведення учнівських зошитів і щоденників;
-бережливе ставлення до шкільного майна, підручників.
Здійснюються заходи по педагогізації батьків. Проводяться класні та загальношкільні батьківські збори, засідання батьківського комітету. Батьки є частими гостями виховних заходів.
Протягом І і ІІ семестрів учні 1-4 класів та діти пільгових категорій забезпечувалися гарячим харчуванням, організовано харчування за батьківські кошти, проводяться медичні огляди та профілактика захворювань.
В основу виховної роботи школи в минулому навчальному році було покладено впровадження нових підходів, виховних систем, форм і методів, які відповідали потребам розвитку особистості і забезпечували виконання ст.17 Закону України „ Про загальну середню освіту”.
В закладі щорічно проводяться традиційно свята початку і закінчення навчального року, свято квітів, свято Нового року, 8 Березня, відкриті виховні години.
В новому навчальному році педколективу і надалі спрямувати свою роботу на виконання законодавства про освіту, указів Презедента України та Постанов Кабінету Міністрів з розвитку освіти і науки з питань організації навчального процесу, розпоряджень управління освіти облдержадміністрації та відділу освіти, молоді та спорту Ємільчинської селищної ради .
Виходячи з сучасних вимог ,основними завданнями педагогічного колективу на 2019-2020 н.р. визначено такі:
-Удосконалювати та поглиблювати стиль роботи кожного педагога;
-Дотримуватися у навчально-виховному процесі принципів гуманізації, демократизації, поваги до прав людини, історії культури;
-Розвивати творчі здібності учнів, формувати активну життєву позицію;
-Підходити до кожного учня індивідуально на основі його інтересу,зацікавленості щодо отримання знань, розвивати його творчі здібності;
-У виховній роботі зосередитись на розвитку і вихованню кожного учня як особистості гармонійно розвиненої, високоосвіченої, високоерудованої, соціально активної,національно свідомої,наділеної високою громадянською відповідальністю, духовними, родинними та патріотичними почуттями.
-Виявляти здібних і талановитих дітей, розвивати їх творчі можливості.
-Впроваджувати нові технології навчання і виховання учнів.
- Впроваджувати в навчально-виховний процес НУШ.